Artykuł promocyjny
Opublikowany przez:
Redakcja Familie
Redakcja
2025-01-10 09:52:54
Autor zdjęcia/źródło: Obraz autorstwa lookstudio na Freepik
Głóg (Crataegus) to krzew lub niewielkie drzewo, które od wieków jest cenione w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie. Jego kwiaty, owoce i liście są bogate w składniki odżywcze, które wspierają zdrowie serca i ogólną kondycję organizmu. Dlatego suplementy z głogu powinny znaleźć się w naszym domu, aby pomóc nam dbać o zdrowie.
Głóg jest prawdziwą skarbnicą cennych substancji, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Owoce głogu, w smaku są delikatnie cierpkie, zawierają również pektyny i błonnik, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Cenne właściwości głogu to między innymi:
Głóg jest szczególnie znany z korzystnego wpływu na serce. Pomaga w regulacji ciśnienia krwi, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i wspiera przepływ krwi. Ekstrakty z głogu mogą mieć również działanie uspokajające i relaksujące. Napar z kwiatów głogu pomaga wyciszyć się po stresującym dniu, a regularne stosowanie może wpływać na jakość snu. Dzięki obecności witaminy C i innych przeciwutleniaczy głóg pomaga w walce z infekcjami. Jego owoce można stosować profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym. Natomiast pektyny i błonnik zawarte w owocach głogu wspierają pracę jelit i pomagają w eliminacji toksyn z organizmu. Napary z głogu łagodzą również bóle brzucha i wspierają prawidłowe trawienie.
Ważne: Choć głóg jest bezpieczny dla większości osób, niektóre osoby powinny zachować ostrożność. W przypadku przewlekłych chorób serca lub przyjmowania leków na nadciśnienie warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji głogiem.
Głóg sok EKO - Świeży sok z głogu polecany jest osobom zagrożonym miażdżycą i wszystkim, którzy chcą dbać o stan swojego serca i naczyń krwionośnych. Głóg zawiera związki flawonoidowe, które są roślinnymi antyoksydantami, chroniącymi przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. W świetle prowadzonych badań mogą przyczyniać się do powstrzymania rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak: choroba niedokrwienna serca, zawał, cukrzyca, choroby reumatyczne. Flawonoidy wykazują też właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwzakrzepowe. Dlatego wyciągi z głogu postrzegane są jako łagodne leki nasercowe, które poprzez rozszerzanie naczyń wieńcowych, zwiększają dopływ krwi do mięśnia sercowego. Działają również bezpośrednio na niego, zwiększając siłę i zmniejszając częstotliwość skurczów serca.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.
Nie masz jeszcze konta na familie.pl?
Załóż je już teraz!